Чи правда, що внаслідок медичної реформи всі послуги лікарів стануть платними і коштуватимуть захмарні гроші?
Насамперед, МОз визнав, що безкоштовної медицини в нашій країні не існує. 90% ліків купуються за особисті кошти громадян. За даними досліджень, на які спираються урядовці, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Тому казати, що медицина лише після медреформи стане платною і коштуватиме чимало, є лукавством. насправді лікування всього, що серйозніше за нежить чи синець на лікті є платним і дуже дорогим.

Натомість після реформування запровадять чіткі правила в медичній системи, однакові для будь-якого громадянина. Для кожної медичної послуги буде чітко відомо, оплачується вона державою чи ні, оплачена вона повністю або частково. Також МОЗ обіцяє конкретний список послуг, які будуть повністю, на 100% профінансовані державою. Лікування у частині послуг вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівня також будуть оплачуватися державою, але за окремі з них можлива невелика співоплата пацієнта. Вона буде набагато меншою, ніж те, що ми платимо зараз. Будуть зрозумілі чіткі механізми яким чином її можна покрити для тих людей, для яких навіть невеликі кошти є проблемою. Такими механізмами є окремі програми, наприклад, медичні субсидії, програми по лікуванню окремих захворювань. Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, нікуди не дінуться програми по лікуванню онкології, гепатитів, СНІДу та низка інших.

Що станеться із невідкладною медичною допомогою? Вона теж буде платною?
Завжди безоплатною для пацієнта буде первинна допомога – послуги сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів. Безоплатною буде також екстрена допомога — якщо ви потрапите до лікарні внаслідок різкого погіршення стану здоров'я (серцевий напад, інсульт, гострий апендицит тощо), після ДТП чи побутової травми.
А як невиліковні хворі, що буде із їхнім обслуговуванням?
Безоплатною з боку пацієнта буде і паліативна допомога, яку надають смертельно хворим (перш за все адекватне знеболювання) — про це твердять МОЗ.
Вище перераховано так багато послуг, і всі вони начебто будуть безоплатні, за що ж ми тоді матимемо платити?
Завжди буде на 100% оплачене ведення вагітності, пологи та лікування дітей. Перехід на платну медицину в цих послугах — вимога міжнародних Конвенцій про права дитини та про захист материнства, ратифікованих Україною.
Чи потрібні документи обох батьків під час укладання декларації для дитини? Що робити за умови, коли батьки розлучені, дитина народжена у "громадянському" шлюбі, немає одного з батьків?
Під час підписання Декларації для дитини, що проживає з обома батьками в офіційному шлюбі, достатня присутність тільки одного з батьків. Мама\тато повинні мати із собою свідоцтво про народження дитини, свої документи (паспорт, ІПН, телефон). Якщо дитина проживає з одним із батьків (батьки розлучені чи один із батьків відсутній), вищевказані умови не змінюються.
Made on
Tilda